اخبار هنری

کریستیز نیویورک و پیکاسوی پیشتاز

حراج شعبه نیویورک کریستیز از ۲۱ اردیبهشت ماه (۱۱ ماه می‌) کار خود را آغاز می‌‎کند، حراجی که مانند دوره‎های پیشین خود میزبان آثار بر‌ترین چهره‎های تاریخ هنر جهان خواهد بود.

در آخرین حراج کریستیز در نیورک ساختمان مرکز راکفلر در یک‌شنبه شب برگزار خواهد شد مجموعه “LOOKING FORWARD TO THE PAST” به نمایش گذاشته می‌‏شود. مجموعه‎ای که آثار پابلو پیکاسو، کلود مونه، آلبرتو جاکومتی، رنه ماگریت، مارسل دوشان، اندی وارهول، مارک روتکو، اورس فیشر، لوسیو فونتانا و بیش از ۲۰ هنرمند دیگر در آن وجود دارد.

در این دوره از حراج کریستیز نیویورک تابلویی از مونه با عنوان “پارلمان در غروب آفتاب” با اعلام رقم پایه ۳۵ میلیون دلار بیشترین قیمت را به خود اختصاص داده است. تابلوی روتکو با عنوان “شماره ۳۶” و قیمت پایه ۳۰ میلیون دلار در مقام دوم قرار داشته و تابلویی از اندی وارهول به نام “لیز نقره‎ای” که تصویری از الیزابت تیلور بر آن نقش بسته است با قیمت پایه ۲۵ میلیون دلار در مقام سوم این فهرست قرار دارد.

اما سه تابلوی نقاشی از پیکاسو، مجسمه‌ای از آلبرتو جاکومتی و تابلوهایی از پ‌تر دواگ و ژان دو بوفه آثاری هستند که در فهرست کریستیز امسال قیمتی برای آن‌ها مشخص نشده و قیمت آن‌ها بر اساس پیشنهاد خریداران مشخص خواهد شد. پیکاسو با بیشترین تعداد آثار رکورد دار این حراج هنری است و اشتیاقی که نسبت به داشتن آثار او در میان خریداران آثار هنری وجود دارد رقابت پرهیجانی را برای خرید این آثار به دنبال خواهد داشت، رقابتی که احتمالا به شکستن رکورد قیمت آثار پیکاسو می‌‎انجامد.

download (4) download (5) download (7)

Generated by  IJG JPEG Library

Generated by IJG JPEG Library

درباره نویسنده

این سایت دریچه ای است بسوی هنر فردا هنری که در جای جای این کشور پهناور امید به آینده ای دوخته که در بهترین شرایط بتواند حیات خود را اصلاح نماید و آینده ای آباد و روشن را برای ایران اسلامی رقم بزند